bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2019
  • wyświetleń: 2122

Kościół pokutuje za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich

Pierwszy piątek Wielkiego Postu, 8 marca 2019 r., będzie przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży.

Reklama

post
Kościół pokutuje za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego zachęcił do modlitwy pokutnej i postu, które mają „rozbudzić nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”.

Także kościoły diecezji bielsko-żywieckiej włączają się w inicjatywę modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich. Nabożeństwo pokutne odbędzie się w Bielsku-Białej w kościele NSPJ (obok dworca PKP), Msza św. - 18:30, adoracja Najświętszego Sakramentu; Droga Krzyżowa - 20:00.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.