bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 2788

Policjanci rozpracowali szajkę 19-letnich włamywaczy

Młodzi bielszczanie mają na swoim koncie aż 15 włamań do samochodów ciężarowych i koparek na terenie składów budowlanych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Skradli sprzęt budowlany, akumulatory i paliwo o wartości ponad 10 tysięcy zł. Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Zatrzymanym grozi teraz do 10 lat za kratami.

Reklama

Sprawcy działali w okresie od stycznia 2019 r. Śledczy ustalili, że włamali się aż do 15 różnych pojazdów - samochodów ciężarowych i koparek zaparkowanych na terenie składów budowlanych. Ich łupem padło wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Kradli paliwo, akumulatory i sprzęt budowlany. Łączna suma spowodowanych przez nich strat sięga ponad 10 tysięcy zł.

Policjanci z bielskiej "dwójki" rozpracowali grupę włamywaczy. Wczoraj zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 19 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Zatrzymani są już po zarzutach. Za kradzieże z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa rokuje dalszy rozwój. Śledczy nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne przestępstwa. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.