bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2487

Zatrzymani złodziej i paser

Do pięciu lat więzienia grozi 59-letniemu bielszczaninowi, który skradł złom z terenu jednej z prywatnych firm w Bielsku-Białej przy ul. Gazowniczej. Policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa oraz pasera, któremu rabuś sprzedał zrabowany sprzęt. Odzyskali też całość skradzionego mienia.

Łupem rabusia, który przedostał się na teren firmy pod osłoną nocy padł dwukołowy wózek, imadła spawalnicze i ściągacze do łożysk. Właściciel oszacował straty na kwotę 300 zł.

Policjanci szybko ustalili personalia sprawcy. W środę go zatrzymali. Przyznał się do kradzieży. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania pasera, któremu złodziej sprzedał skradziony sprzęt za kwotę 50 zł.

W czasie przeszukania jego posesji mundurowi odnaleźli zrabowane przedmioty, które zwrócono już właścicielowi. Zarówno sprawcy kradzieży jak i paserowi za przestępstwa te grozi do 5 lat za kratami.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.