bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2019
  • 10 marca 2019
  • wyświetleń: 12672

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kobiety wręczyły prezydentowi miasta swoje postulaty

Grupa "Czarny Protest Bielsko-Biała" zorganizowała manifestację. W dzień kobiet uczestniczki marszu przeszły z Rynku na plac Ratuszowy, gdzie spotkały się z prezydentem miasta. Jarosław Klimaszewski otrzymał od manifestantek pięć postulatów.

Reklama

Kobiety wręczyły prezydentowi miasta swoje postulaty - 8.03.2019 · fot. bielsko.info


W tym roku kobiety z Bielska-Białej przyłączyły się do ogólnopolskiego protestu przeciwko nienawiści. Przy akompaniamencie bębnów przeszły przez ulice Bielska-Białej, aż pod ratusz, by wręczyć prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu postulaty.

Kobiety chcą utworzenia Rady Kobiet, podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, utworzenia gabinetu ginekologicznego dostępnego 24h na dobę bez klauzuli sumienia, finansowania edukacji przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, finansowania szczepionek przeciw hpv dla dziewcząt i chłopców, nadania ulicom i rond imion i nazwisk patronek związanych z miastem i regionem.

Loading...


Po drodze z Rynku na plac Ratuszowy, w rejonie placu Chrobrego, doszło do spotkania z kontrmanifestacją obrońców życia. Na szczęście nie doszło do żadnych incydentów, poza ostrą wymianą zdań. Należy wspomnieć, że policja zadysponowała duże środki do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników obu zgromadzeń.

Pikieta obrońców życia - 8.03.2019 · fot. bielsko.info


Jarosław Klimaszewski wyszedł z gmachu Ratusza i po wysłuchaniu postulatów kobiet zapewnił, że nad każdym z nich się razem z przewodniczącym Rady Miejskiej pochyli. - Musze powiedzieć, że z częścią się zgadzam, z częścią się nie zgadzam, ale będziemy na ten temat rozmawiać - powiedział Jarosław Klimaszewski. Na koniec uczestniczki protestu zrobiły sobie wspólne zdjęcie z prezydentem.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.