bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2019
  • wyświetleń: 3119

[ZDJĘCIA] Uczniowie tej klasy chcą zostać policjantami

Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w policji? Czy praca w policji jest niebezpieczna? Czy nabór trwa cały rok? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali policjanci, którzy spotkali się uczniami klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej.

Reklama

policja
Uczniowie tej klasy chcą zostać policjantami · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie odbyło się w murach nowoczesnej siedziby bielskiej komendy przy ul. Wapiennej 45. Policjanci zachęcali: "Zostań jednym z nas" przestawiając i te dobre i te lepsze strony służby w policji. Mundurowi krok po kroku wyjaśniali zainteresowanym jak przebiegają poszczególne etapy rekrutacji oraz jak wygląda dalsza ścieżka zawodowa policjanta.

Niebawem absolwenci klas mundurowych staną przed trudną i bardzo odpowiedzialną decyzją - co dalej? Policjanci zachęcali młodzież do podjęcia służby w policji podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

policja
Uczniowie tej klasy chcą zostać policjantami · fot. KMP Bielsko-Biała


Udział w tego typu przedsięwzięciach to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z młodzieżą, podczas których policjanci opowiadają o specyfice służby. Pokazują prawdziwe realia służby, która często jest (nie)znana z telewizyjnych i kinowych produkcji filmowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zapoznania się ze strukturą organizacyjną bielskiego garnizonu, w tym między innymi z pracą policyjnych instruktorów taktyki i techniki interwencji czy wyszkolenia strzeleckiego.

policja
Uczniowie tej klasy chcą zostać policjantami · fot. KMP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.