bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2019
  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 35032

[FOTO] Duża akcja policyjna na pl. Smolki. 9 osób zatrzymanych!

W czwartek wieczorem na pl. Smolki zaroiło się od radiowozów. Funkcjonariusze wkroczyli do jednego z okolicznych mieszkań. Policjanci z referatu antynarkotykowego wspólnie z funkcjonariuszami z wydziałów prewencji i ruchu drogowego bielskiej komendy zlikwidowali plantację marihuany.

Reklama

Plantacja marihuany w centrum miasta - 4.03.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku oraz blisko 700 porcji gotowego suszu marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 50 tysięcy zł. Zatrzymanemu 21-latkowi oraz jego 19-letniej wspólniczce grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z bielskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań w Bielsku-Białej przy Placu Smolki prowadzona jest nielegalna plantacja marihuany. Śledczy wkroczyli do mieszkania i w czasie przeszukania znaleźli w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanym do tego namiocie wyposażonym w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Śledczy zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram suszu. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli blisko 700 porcji odurzających marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 50 tysięcy zł.

Do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali łącznie 9 osób. Dwójka zatrzymanych - 21-letni mężczyzna i jego 19-letnia wspólniczka usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany i posiadania narkotyków. Za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na najbliższe 8 lat. W minioną sobotę, bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Interwencja policji na pl. Smolki - 28.02.2019 · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.