bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 3577

Ile kosztuje OC w Bielsku-Białej?

Materiał partnera:

Jeszcze w połowie 2018 roku średni koszt obowiązkowej polisy OC w województwie śląskim wynosił 760 złotych. Ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla Ciebie, czyli kierowcy z Bielska-Białej? Tylko w pewnym sensie. Dowiedz się jak najwięcej o korzystnym ubezpieczaniu.

silnet


OC - trzeba je miećDlaczego podobne artykuły są tak istotne? Ponieważ każdemu właścicielowi pojazdu zarejestrowanego w Polsce powinno zależeć na jak najkorzystniejszej polisie ubezpieczeniowej. OC jest obowiązkowe, a pakiet assistance, NNW czy ubezpieczenie samochodu od kradzieży już nie. Dlatego za brak ważnego OC grozi wysoka kara nawet do kilku tysięcy złotych, nie wspominając o ewentualnych konsekwencjach finansowych z tytułu wyrządzonych szkód. Ubezpieczenie auta jest więc koniecznością, choć ma to swoją cenę.

Koszty OC przez lata rosły, mimo sporej konkurencji na rynku. Dziś ten niepokojący wzrost wyhamował, a ceny od pewnego czasu utrzymują się na relatywnie podobnym poziomie, choć to i tak bardzo względne zagadnienie. Zakres OC jest zawsze taki sam, w związku z czym możesz wybrać najtańszą ofertę i zadziała ona w taki sam sposób jak najdroższa.

Każda oferta jest obliczana indywidualnie, na podstawie Twoich parametrów. To, czy mieszkasz w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, czy Białymstoku ma spore znaczenie, np. z uwagi na statystyki wypadków w miejscu zamieszkania i najbliższej okolicy. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, jakim samochodem się poruszasz, ile masz lat, od jak dawna posiadasz prawo jazdy. Do tego jest brana pod uwagę zniżka za bezszkodową jazdę. Maksymalna, 60-procentowa ulga diametralnie wpływa na ostateczną wysokość OC.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, OC dla dwóch różnych kierowców może się różnić o kilkaset złotych. Jak zatem znaleźć to najtańsze?

Porównuj, to się opłacaOkazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z porównywarek OC w Internecie. Jedną z nich jest Najtaniej u Agenta. Chcesz wiedzieć, jak działa? W takim razie wykonaj wraz z nami symulację dla przykładowego kierowcy z Bielska-Białej.

Anna, rozwiedziona nauczycielka, ma 43 lata i porusza się Oplem Corsą z 2006 roku. Mówimy o modelu z pojemnością silnika 1,2 l w wariancie 3-drzwiowym. Parkuje go na prywatnej posesji, a jako drugi z kolei właściciel dobiła do przebiegu 90 000 kilometrów. Auta używa wyłącznie do poruszania się z domu do pracy, ewentualnie w najbliższej okolicy - na zakupy czy wizyty u znajomych. Za bezszkodową jazdę Anna wypracowała 60% zniżek.

Według obliczeń porównywarki, przykładowa mieszkanka Bielska-Białej za najtańsze OC zapłaci w MTU 24 Ergo Hestia - polisa specjalnie dla niej kosztuje w tej firmie 531 złotych. Warto podkreślić, że to mniej niż średni koszt OC w województwie. Na pierwszy rzut oka Anna jest „wygodnym klientem” - nie przyczyniała się do wypadków, posiada niewielki, bezpieczny samochód miejski z niskim przebiegiem oraz ma już doświadczenie i jako kierowca, i jako właściciel pojazdu.

Pora na Twoją symulacjęPrzykład Anny jest jedynie symulacją, ale pora na Ciebie. Wystarczy wejść na stronę porównywarki Najtaniej u Agenta i poświęcić dosłownie kilka, kilkanaście minut na wypełnienie wszystkich pól w formularzu. Możliwość zestawienia obok siebie kilkunastu różnych ofert jest bezcenna w kontekście wyboru najtańszej opcji. W Bielsku-Białej istnieje też możliwość spotkania się z niejednym agentem ubezpieczeniowym, który dysponuje nie tylko szeroką wiedzą, ale przede wszystkim ciekawymi propozycjami polis, wybranymi również na podstawie indywidualnej wyceny i porównania.