Wiadomości

  • 28 lutego 2019
  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 3311

Policjanci prosili duchownych Diecezji Bielsko-Żywieckiej o wsparcie

W siedzibie Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie przedstawicieli wydziałów ruchu drogowego czterech powiatów: bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego i oświęcimskiego z proboszczami miejscowych parafii. Tematem spotkania było bezpieczeństwo ruchu drogowego. Ponieważ kościół ma ogromny wpływ, siłę przebicia i autorytet stąd prośba o wsparcie akcji przez duchownych.

policja
fot. KMP Bielsko-Biała


W czasie spotkania Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podkom. Krzysztof Stankiewicz zwrócił się z prośbą do księży, aby podczas kazań w czasie mszy świętych informowali wiernych o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Zwrócił uwagę w szczególności na bezpieczeństwo pieszych, zagrożenia ze strony nietrzeźwych kierujących oraz przekraczających dozwoloną prędkość. Natomiast Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie kom. Jarosław Puchałka omówił zasady wykorzystywania dróg w sposób szczególny, a także bezpieczeństwa podczas pielgrzymek, procesji i innych uroczystości kościelnych.

Kościół ma ogromny wpływ, siłę przebicia i autorytet, stąd prośba o wsparcie akcji przez duchownych. Informacja podana przez księdza lub katechetę może znacznie skuteczniej aniżeli apele Policji dotrzeć do osoby starszych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.