bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2019
  • wyświetleń: 2716

Gdzie Śląsk Cieszyński, a gdzie Małopolska? Radny chce znaków

Janusz Buzek, radny klubu Prawo i Sprawiedliwość, zaproponował, aby na niektórych drogach w Bielsku-Białej zamontować znaki informujące o granicy krain geograficznych.

Reklama

poranek,bielskobiala,granica,małopolska,ilovebb,biała,rzeka,slaskcieszynski,reksio,lato,fotodnia,
Poranek na granicy Małopolski i Śląska Cieszyńskiego


Polityk partii Porozumienie swoją interpelacją nawiązał do inicjatywy Stowarzyszenia Beskidzki Dom, które wraz z innymi regionalnymi organizacjami postuluje m.in. o zmianę nazwy województwa śląskiego na śląsko-małopolskie.

- Wnioskuję, aby umiejscowić w kilku lokalizacjach Bielska-Białej, w tym przy moście na ulicy 11 Listopada, znaki i tablice edukacyjne, upowszechniające wiedzę mieszkańców i turystów o kontekstach geograficznych, historycznych, społecznych i kulturowych dawnej granicy na rzece Białej - mówił na sesji radny Janusz Buzek.

Ponadto radny jest zdania, że w mieście należy przeprowadzić program edukacji regionalnej dla uczniów szkół podstawowych i średnich na temat śląskiej i małopolskiej tradycji Bielska-Białej, wykorzystujący m.in. aplikacje mobilne oraz zabezpieczyć środki w kolejnych latach na finansowanie lekcji edukacji regionalnej.

Prezydent miasta odpowie pisemnie na interpelację radnego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.