Wiadomości

  • 26 lutego 2019
  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 8201

Targowisko nie zostanie zlikwidowane. Miasto kupi ten teren

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oznajmił, że miasto zamierza wykupić od spółki PSS Społem działkę, na której działa targowisko.

targowisko
Targowisko nie zostanie zlikwidowane. Miasto kupi ten teren · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w grudniu PSS Społem, właściciel targowiska przy ulicy Lompy, wystawiło ofertę sprzedaży działki w centrum miasta, na której znajduje się targowisko. Nieruchomość wyceniono na 3 miliony złotych.

Kupcy obawiający się o miejsce swojej pracy zebrali 1300 podpisów pod petycją do prezydenta miasta. Handlarze wnioskowali, aby miasto wykupiło teren targowiska od PSS Społem. Sprawę monitorował także poseł Jerzy Jachnik, który na lutowej sesji zapytał prezydenta o stan sprawy.

- Podjąłem decyzję kierunkową o tym, aby zakupić tę nieruchomość poprzez spółkę Beskidzki Hurt Towarowy - poinformował Jarosław Klimaszewski. Spółka zajmuje się prowadzeniem Giełdy w Wapienicy. Gmina Bielsko-Biała ma 64% udziałów w spółce.

targowisko
Targowisko nie zostanie zlikwidowane. Miasto kupi ten teren · fot. bielsko.info


- Trwają prace formalne jak to przeprowadzić, czy spółkę na to stać, czy będę prosił Radę o podniesienie kapitału, oczywiście w uzgodnieniu z innymi akcjonariuszami tej spółki - dodał prezydent miasta.

Jutro zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński ma spotkać się z prezesem PSS Społem.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.