Wiadomości

  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 7119

Wiemy, które reprezentacje zagrają na mistrzostwach w Bielsku-Białej

Dwudziesta druga edycja Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zacznie się za niecałe 90 dni. W ten weekend doszło do dwóch ważnych wydarzeń związanych z tym turniejem: losowania grup i prezentacji maskotki turnieju.

Fifa
Losowanie w Gdyni · fot. FIFA


Grzywek, polski żubr, został zaprezentowany w sobotę, 23 lutego, jako oficjalna maskotka turnieju, a następnego dnia 24 uczestniczące zespoły poznały grupowych rywali w tym najważniejszym młodzieżowym turnieju na świecie. Losowanie odbyło się w Gdynia Arena, a jednym z gości była Sekretarz Generalny FIFA, Fatma Samoura.

- Przyjadę tu latem nie tylko, aby oglądać mecze, ale również, aby poznać polską kulturę - powiedziała Sekretarz Generalny. - Ten turniej to świetna okazja dla młodych piłkarzy, aby pokazać się światu. To druga, najstarsza impreza FIFA, którą obejrzało już ponad 13 milionów ludzi. Ceny na turniej Polska 2019 są bardzo przystępne, więc mamy nadzieję, że polskie stadiony się zapełnią - dodała.

Losowania przeprowadziły legendy FIFA, w tym przypadku Brazylijczyk Bebeto, który wygrał mundial do lat 20 w 1983 roku i Portugalczyk Fernando Couto.

- Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to jedno z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze - powiedział Bebeto. - I nie chodzi tylko o same mecze, ale również atmosferę, otoczkę wokół tej imprezy. Polska ma wielkie tradycje piłkarskie i jestem przekonany, że świetnie zorganizuje ten turniej. Nie mam żadnych wątpliwości, to będzie fantastyczna impreza - powiedział Brazylijczyk.

Podział na grupy:
Grupa A: Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal
Grupa B: Meksyk, Włochy Japonia, Ekwador
Grupa C: Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia
Grupa D: Katar, Nigeria, Ukraina, USA
Grupa E: Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska
Grupa F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA

Grupowe mecze na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej:
  • 25 maja, godz. 18:00, Portugalia - Korea Południowa
  • 27 maja, godz. 20:30, Stany Zjednoczone - Nigeria
  • 28 maja, godz. 18:00, Portugalia - Argentyna
  • 30 maja. godz. 20:30, Nigeria - Ukraina
  • 31 maja, godz. 20:30, Republika Południowej Afryki - Portugalia
  • 4 czerwca, godz. 20:30 (1/8 finału )
  • 8 czerwca, godz. 20:30 (mecz ćwierćfinałowy)

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.