Wiadomości

  • 22 lutego 2019
  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 13413

[WIDEO] Skwer na starówce popada w ruinę. Wygląda jak wysypisko!

W 2010 roku w kameralnym zakątku bielskiej starówki, nieopodal ulicy Waryńskiego i Orkana, powstał miejski skwerek. Miejsce to miało być oazą spokoju w centrum miasta. Niestety stało się lokalizacją codziennych schadzek alkoholowych.To jedno z najbardziej wstydliwych miejsc w Bielsku-Białej. Wyremontowany z unijnych pieniędzy skwer przy ulicy Waryńskiego popada w ruinę. Uszkodzone ławki i stoliki do gry w szachy, przepełnione śmietniki i walające się na każdym kroku śmieci - taki obraz można zastać na skwerze na tyłach kamienic u zbiegu ulic Waryńskiego i Sobieskiego.

Niestety teren nie jest monitorowany, więc skwer stał się miejscem libacji alkoholowych.

Nagrany przez nas film przesłaliśmy do Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Mamy nadzieję, że służby miejskie staną na wysokości zadania i doprowadzą to klimatyczne miejsce do porządku. Warto również zastanowić się nad montażem kamer monitoringu wizyjnego miasta.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.