bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2019
  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 4935

Ten park dumy miastu nie przynosi. Wniosek radnego o rewitalizację

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją w sprawie rewitalizacji parku sąsiadującego z Ratuszem.

park
Park przy Ratuszu · fot. bielsko.info


- Jednym z elementów mojego programu dla Bielska-Białej było poprawienie estetyki i większa dbałość o tereny zielone w naszym mieście. Trudno nie zauważyć tragicznego stanu parku sąsiadującego z Ratuszem. Zniszczone ścieżki, zaniedbana zieleń, zniszczone i brudne instalacje artystyczne czy ławeczki - zauważa Przemysław Drabek.

Kandydat na prezydenta miasta w ubiegłorocznych wyborach wnioskuje o przeprowadzenie wiosennego przeglądu i inwentaryzacji miejskich parków, skwerów, zielonych terenów rekreacyjnych oraz przeprowadzenie odpowiednich prac pielęgnacyjnych.

park
Park przy Ratuszu · fot. bielsko.info


- Proszę o informację o planowanych działaniach w zakresie rewitalizacji parku przy Ratuszu. Równocześnie wnioskuje o utworzenia planu rewitalizacji, rozwoju i udostępniania nowych terenów zielonych w Bielsku-Białej - zakończył radny.

Prezydent najprawdopodobniej odniesie się do interpelacji radnego na lutowej sesji Rady Miejskiej.

Park przy Ratuszu · fot. Przemysław Drabek

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.