Wiadomości

  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 3839

[FOTO] Niemal doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Kaniowie!

Dziesięć zastępów straży pożarnej interweniowało w Kaniowie przy ul. Grobel Borowa. W czwartek, 21 lutego około godziny 19:20 wybuchł tam pożar w domu jednorodzinnym. W chwili dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej, płomienie wychodziły na zewnątrz budynku. Sytuacja była wyjątkowo groźna.

Pożar w Kaniowie - 21.02.2019
Pożar w Kaniowie - 21.02.2019 · fot. czytelnik Rafał


Z pierwszych informacji uzyskanych od autora zdjęcia wynikało, że mieszkańcy zdołali się ewakuować i oddalić na bezpieczną odległość. Te informacje się potwierdziły, jednak jedna osoba została niegroźnie ranna. Około 50-letni mężczyzna doznał poparzeń i trafił pod opiekę ratowników medycznych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Akcja gaśnicza była mocno utrudniona. Przed dojazdem pierwszego zastępu (około 5 minut od zgłoszenia) pożar zdążył się znacznie rozwinąć. Płomienie wychodziły na zewnątrz. Najbliższy hydrant znajdował się około 300 metrów od miejsca pożaru. Strażacy musieli prosić o wsparcie dodatkowe jednostki. Akcji gaśniczej nie ułatwiał także podmokły i błotnisty teren wokół posesji.

Loading...


Działania strażaków trwały do późnych godzin wieczornych. Konieczne było rozebranie spalonych elementów konstrukcji, dogaszenie pogorzeliska i oszacowanie strat. Te są znaczne. Przyczynę pożaru ustali policja. W przypadku wątpliwości zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło pierwsze piętro budynku mieszkalnego. Znacznemu nadpaleniu uległ także dach obiektu. Parter został zalany wodą w trakcie akcji gaśniczej. Na tę chwilę dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie u sąsiadów. Marek Pękala, sołtys Kaniowa jest gotów udzielić poszkodowanym niezbędnej pomocy przewidzianej prawem, o czym zapewniał serwis bielsko.info w wieczornej rozmowie telefonicznej.

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.