bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • 23 lutego 2019
  • wyświetleń: 3694

Audyt bezpieczeństwa na mało widocznym rondzie

Miasto zleci audyt bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulic Niepodległości - Kryształowa - Krausa, którego elementem będzie analiza zagospodarowania wyspy środkowej.Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Bronisław Szafarczyk złożył interpelację w sprawie niebezpiecznego ronda na skrzyzowaniu ulic Niepodległości, Krystałowa, Krausa. Radny po raz kolejny zwrócił uwagę, że rondo jest zdecydowanie zbyt mało widoczne dla kierujących pojazdami.

- Wyspa środkowa jest płaska i nie tworzy optycznej przeszkody podczas zbliżania siędo tego skrzyżowania, które jest w tej sytuacji absolutnie nierozpoznawalne nawet w dzień - a co dopiero w niedostatecznych warunkach widoczności! Sytuację pogarsza ukształtowanie wysokościowe ulicy, która za rondem wznosi się dając złudzenie ciągłości drogi - poinformował radny Bronisław Szafarczyk.W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta Waldemar Jędrusiński zaznaczył, że aktualnie jest realizowane zobowiązanie dotyczące zlecenia kompleksowej analizy funkcjonowania skrzyżowania.

- Pierwszym etapem zlecenia będzie wykonanie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Niepodległości - Kryształowa - Krausa, którego elementem będzie analiza zagospodarowania wyspy środkowej. Planowany termin wykonania przedmiotowego opracowania zakłada się na koniec kwietnia bieżącego roku - zaznaczył Waldemar Jędrusiński.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.