Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • wyświetleń: 2190

Akcja policji na bielskich drogach. Ujawniono ponad 40 wykroczeń

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem "Bezpieczny pieszy". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili ponad 40 wykroczeń, które popełnili kierujący oraz piesi.

W trakcie ośmiogodzinnej akcji stróże prawa odnotowali 41 wykroczeń popełnionych przez kierujących w rejonach przejść dla pieszych oraz kilka przypadków nieprzestrzegania przepisów przez pieszych.

Największą ilość wykroczeń popełnili kierujący, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych oraz pozostawiali swoje pojazdy nieprawidłowo zaparkowane utrudniając pieszym poruszanie się. Natomiast wśród pieszych wykroczenia polegały głównie na przekraczaniu jezdni w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

W prowadzonych działaniach policjantów drogówki wspomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.