bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1811

Matka i córka zatruły się czadem

34-letnia kobieta i jej 5-letnia córka trafiły do szpitala w wyniku zatrucia tlenkiem węglem. Okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z mieszkań w bielskiej Wapienicy wyjaśniają policjanci z komisariatu II.

W sobotnie popołudnie 36-letni bielszczanin odnalazł w mieszkaniu nieprzytomną żonę i córkę. Natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowane do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Obecny na miejscu biegły stwierdził, że do zatrucia kobiety i jej dziecka doszło najprawdopodobniej w wyniku cofnięcia się spalin z przewodu kominowego piecyka gazowego.

Policja apeluje o sprawdzenie urządzeń grzewczych oraz drożności kanałów wentylacyjnych w mieszkaniach. Do zaczadzeń najczęściej przyczyniają się nieszczelne instalacje grzewcze, ale także celowe zakrywanie kratek wentylacyjnych oraz uszczelnianie okien, które prowadzi do niedrożności przewodów wentylacyjnych.

Należy odpowiednio zadbać o stan techniczny wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań, a także sprawdzić przewody wentylacyjne, co z całą pewnością przełoży się na bezpieczeństwo domowników. Aby zapobiec niebezpieczeństwu fachowcy powinni przeprowadzić kontrolę grzejników i pieców oraz instalacji grzewczych.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.