bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 2335

Radny chce upamiętnić olimpijczyków z Bielska-Białej

Tablice upamiętniające wybitnych olimpijczyków z Bielska-Białej na Bulwarach Straceńskich to pomysł radnego Maksymiliana Prygi na uświetnienie jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016
Bulwary Straceńskie · fot. bielsko.info


Radny zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą, aby na terenie Bulwarów Straceńskich, które są popularnym miejscem spotkań i rekreacji wielu mieszkańców Bielska-Białej, zainstalować tablice edukacyjno-dydaktyczne ze zdjęciem oraz krótkim rysem biograficznym wybitnych olimpijczyków z Bielska-Białej.

- Dziś na terenie zmodernizowanych Bulwarów Straceńskich znajdują się boiska, otwarte siłownie, place zabaw oraz liczne tablice edukacyjne o tematyce przyrodniczej, które cieszą się dużą popularnością oraz zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Dlatego zainstalowanie stosownych tablic edukacyjnych upamiętniających wybitnych olimpijczyków związanych z naszym miastem będzie się cieszyć równie dużą popularnością i zainteresowaniem bielszczan, tym bardziej, że teren bulwarów ma charakter sportowy, jest popularnym i ogólnie dostępnym miejscem, a także posiada wiele dobrych i nie zagospodarowanych lokalizacji, gdzie z powodzeniem można zainstalować tablice - poinformował radny Maksymilian Pryga.

Bulwary Straceńskie po modernizacji - 14.11.2016
Bulwary Straceńskie · fot. bielsko.info


Radny zaproponował, aby do merytorycznego opracowania listy olimpijczyków związanych bezpośrednio z naszym miastem, a także wyznaczenia stosownego miejsca instalacji ewentualnych tablic zaangażować właściwe wydziały Urzędu Miejskiego.

- O zaopiniowanie oraz ewentualną rekomendację tej propozycji proszę Beskidzką Radę Olimpijską oraz Radę Sportu przy Prezydencie Bielska-Białej. Uważam, że przy wspólnym zaangażowaniu wymienionych powyżej podmiotów, a także przy pełnym wsparciu inicjatywy przez Pana Prezydenta możemy w ten oryginalny sposób uczcić 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Bielsku-Białej - dodał radny.

Maksymilian Pryga do swojego wniosku dołączył listę medalistów olimpijskich, którzy w momencie nominacji i powołania do kadry reprezentowali kluby z Bielska-Białej. Na liście znajduje się pięciu sportowców: Zbigniew Pietrzykowski, Marian Kasprzyk, Leszek Błażyński, Tomasz Hamerlak, Igor Sikorski.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.