bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2012
  • 12 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 7171

Przełom w sprawie stadionu!?

Według naszych nieoficjalnych informacji jeszcze wiosną powinna ruszyć budowa stadionu miejskiego w Bielsku-Białej! Choć naszych doniesień nie potwierdza Urząd Miejski, to urzędnicy sami mówią, że wszystko jest już na dobrej drodze.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Projekt nowego stadionu


Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Projekt nowego stadionu


- Urząd Miejski dogadał się z mieszkańcami. Powinniśmy wejść na teren budowy w maju - mówi nasz informator z Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego, które wygrało przetarg na budowę stadionu miejskiego przy ulicy Rychlińskiego.

Spróbowaliśmy potwierdzić tę informację u źródła, czyli w Urzędzie Miejskim. - Nie będziemy komentować tej sprawy do czasu, kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę. Powiem tylko tyle, że wszystko jest na dobrej drodze. Jeśli otrzymamy pozwolenie to od razu o tym poinformujemy - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń.

Pat w sprawie budowy stadionu trwa od ubiegłego roku, kiedy Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił zaskarżoną przez dwie wspólnoty mieszkaniowe decyzje o pozwoleniu na budowę stadionu miejskiego w Bielsku-Białej. Dopiero pod koniec ubiegłego roku obie strony zasiadły do rozmów. Wszystko na to wskazuje, że urzędnicy w końcu dogadali się z mieszkańcami.

W budżecie miejskim na 2012 rok na budowę stadionu miejskiego przeznaczono 15,6 mln. Nowy obiekt będzie powstawał etapami. Wszystkie trybuny będą zadaszone, a stadion pomieści 15 tysięcy kibiców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.