Wiadomości

  • 16 lutego 2019
  • wyświetleń: 17471

[FOTO] Potrącenie dwóch 17-latków w Hałcnowie. Ciężki stan rannych!

W sobotę, 16 lutego około godziny 19:15 na ul. Wyzwolenia w bielskim Hałcnowie doszło do potrącenia dwóch osób przez samochód osobowy. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowo-śledcze policjantów z bielskiej drogówki. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Potrącenie dwóch osób na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej - 16.02.2019 · fot. Bielskie Drogi


Jak udało nam się ustalić, do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie posesji 541 (okolice skrzyżowania z ul. Wawelską). Nieoficjalnie wiadomo, że 18-letni kierowca Audi A3 potrącił dwóch 17-latków, którzy przekraczali jezdnię ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdu poruszającego się od strony Pisarzowic. Na jezdni nie widać śladów hamowania. Siła uderzenia była potężna, a piesi zostali odrzuceni na kilkanaście metrów. Chłopcy trafili do szpitala. Ich stan określa się jako ciężki, lecz niezagrażający życiu.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, trzy zastępy straży pożarnej (2x JRG-1 w Bielsku-Białej i OSP KSRG Hałcnów), oraz dwa patrole policji (sekcja wypadkowa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej i patrol prewencji z Kobiernic).

Strażacy wspólnie z ratownikami i przygodnymi kierowcami udzielili pierwszej pomocy rannym, którzy w trybie pilnym trafili do szpitala. Na miejscu trwają szeroko zakrojone czynności dochodzeniowo-śledcze. Droga przez ponad godzinę była nieprzejezdna. Około godziny 20:20 wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do późnego wieczora!

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj