bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1945

Spokojne święta na drogach

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwało ponad 200 policjantów. Na drogach było w miarę bezpiecznie. Odnotowano dwa wypadki i 24 kolizje.

Policja łapała pijanych kierowców
Stróże prawa zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.


Do pierwszego z wypadków, w którym obrażenia odniósł 26-letni pasażer fiata doszło w niedzielę w nocy na bielskiej ul. Komorowickiej. Jego sprawcą był kierowca dostawczego fiata ducato, który nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Sprawcy tego wypadku poszukują policjanci.

Kolejny wypadek wydarzył się wczoraj po południu na ul. Lenartowicza w Bielsku-Białej. Z ustaleń wynika, że 18-latka kierująca volkswagenem new beetle nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 54-letniemu kierowcy opla astry, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Opel uderzył następnie w ścianę budynku mieszkalnego. Kierowca tego pojazdu doznał złamania ręki.

Świadków obu zdarzeń, a także osoby mogące pomóc śledczym w ustaleniu sprawcy, który w momencie zdarzenia kierował fiatem ducato prosimy o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121230.

Stróże prawa zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. W piątkowe popołudnie na bielskiej ul. Osadniczej nietrzeźwa 19-latka kierująca bmw doprowadziła do kolizji z trzema innymi pojazdami: volkswagenem, renaultem i toyotą, a następnie wjechała w drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że sprawczyni miała we krwi 0,7 promila alkoholu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Rekordzistą okazał się natomiast 60-latek kierujący volkswagenem golfem, który w sobotni wieczór w Jasienicy na ul. Międzyrzeckiej wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 3 promili alkoholu.

W zeszłoroczne święta nie odnotowano ani jednego wypadku, doszło natomiast do 15 drobnych stłuczek. Policjanci zatrzymali pięciu kierowców na „podwójnym gazie”.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.