bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 2154

Policyjne kontrole w rejonie przejazdów kolejowych

Policjanci z bielskiej drogówki oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych - Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili akcję pod nazwą Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko". Celem tych działań jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych.

przejazd kolejowy
Policyjne kontrole w rejonie przejazdów kolejowych · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki. Celem kampanii "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa.

Ze statystyk wynika, że średnio w ciągu roku na polskich przejazdach kolejowo - drogowych dochodzi do 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób.

przejazd kolejowy
Policyjne kontrole w rejonie przejazdów kolejowych · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas działań policjanci, przedstawiciele PKP i funkcjonariusze SOK rozdawali kierowcom korzystającym z przejazdów ulotki. Apelowali o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem STOP.

Odrębny apel kierowano do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach. Mundurowi uświadamiali również uczestników ruchu, że pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania potrzebuje nawet do 1000 metrów. W zderzeniu z pociągiem człowiek, czy nawet samochód nie mają żadnych szans. Mundurowi rozdali pieszym opaski odblaskowe z dokładną instrukcją, jak prawidłowo je nosić.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.