bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2019
  • wyświetleń: 4838

Apelujemy o pomoc dla 21-latka, u którego stwierdzono chłoniaka

21-letni Oskar Harężlak z Bielska-Białej usłyszał w połowie grudnia dramatyczną diagnozę. U młodego mężczyzny stwierdzono nowotwór - chłoniaka agresywnego.

Reklama

oskar harężlak
Oskar Harężlak · fot. materiały prywatne


Oskar Harężlak mieszka w Komorowicach. Od dziecka interesuje się piłką nożną. Skończył szkołę sportową BBTS Podbeskidzie, grał na pozycji bramkarza. Od 2017 roku kontynuuje swoją pasję jako sędzia piłkarski.

21-latek od 8 lat choruje na Pierwotne Niedobory Odporności. Dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie.

Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej, wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedz czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić diagnozę: chłoniak agresywny.

oskar harężlak
Oskar Harężlak · fot. materiały prywatne


Obecnie Oskar przebywa w na oddziale hematologii szpitala w Krakowie, gdzie otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli. Jest już po pierwszej chemii.

21-latek z Komorowic jest studentem trzeciego roku Logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym. Choroba zmusiła go do podjęcia urlopu dziekańskiego. Oskar ma 7-letniego brata Leosia, dla którego jest największym autorytetem.

Powrót Oskara na boisko piłkarskie i przerwane studia jest także w naszych rękach rękach. Zachęcamy do wsparcia finansowego leczenia Oskara, poprzez przekazanie 1% podatku lub wpłatę na indywidualny numer subkonta bankowego.

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
KRS 0000248546
cel szczegółowy: "Oskar HARĘŻLAK"

Darowizny można wpłacać na konto fundacji ISKIERKA:
ING BANK ŚLĄSKI 79 1050 0099 6781 1000 1000 0815 (w tytule przelewu "Oskar HARĘŻLAK")

oskar harężlak

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.