Wiadomości

  • 8 lutego 2019
  • wyświetleń: 2939

Kontrola autobusu na płycie bielskiego PKS-u. Wypadła pomyślnie

Dla policjantów bielskiej drogówki okres ferii zimowych wiąże się szczególnie z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim turystom przejeżdżającym przez Podbeskidzie do miejsc wypoczynku i zimowych kurortów. Szczególnie w tym czasie odnotowujemy wzrost liczby autobusów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych.

kontrola
Kontrola autobusu na płycie bielskiego PKS-u · fot. KMP Bielsko-Biała


Jedna z takich kontroli przeprowadzona została dzisiaj przez policjantów z drogówki. Sprawdzany był stan psychofizyczny kierowcy, a także stan techniczny pojazdu, w szczególności: ogumienie, oświetlenie, układ hamulcowy, stan zawieszenia, obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie autokaru przewożącego dzieci oraz czas pracy kierowcy.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika dokonują kontroli autokaru. Zgłoszenie pisemne należy przesłać z dwudniowym wyprzedzeniem na adres e-mail: rd@bielsko.ka.policja.gov.pl. Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów.

kontrola
Kontrola autobusu na płycie bielskiego PKS-u · fot. KMP Bielsko-Biała


Kontrole autobusów prowadzane są na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej (w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Lipowej). Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami, ale należy mieć na uwadze, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów.

Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 8121255 lub 33 8121266.

Zimowe warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży. Wybierając się w góry należy pamiętać o konieczności posiadania dobrego ogumienia zimowego, a nawet łańcuchów, wręcz wymaganych na niektórych odcinkach dróg. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek w trasie.

kontrola
Kontrola autobusu na płycie bielskiego PKS-u · fot. KMP Bielsko-Biała

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.