bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2019
  • 10 lutego 2019
  • wyświetleń: 3627

[WIDEO] Wykonawca systemu ITS podsumował prace w Bielsku-Białej

Firma Sprint, wykonawca systemu ITS w Bielsku-Białej, w formie filmu podsumowała pracę związaną z realizacją inteligentnego systemu transportu w naszym mieście.Podsystem sterowania ruchem obejmuje 18 skrzyżowań z sygnalizacjami świetlnymi zlokalizowanymi w korytarzu transportowy północ-południe. W ramach modernizacji zostało wymienionych 425 sygnalizatorów, 202 wysięgniki i maszty oraz zainstalowano i uruchomiono 18 sterowników współpracujących z systemem Sprint/ITS/SCATS. Detekcję i klasyfikację pojazdów zapewnia w sumie 295 pętli indukcyjnych.

Podsystem monitoringu wizyjnego składa się z 62 kamer sieciowych IP o rozdzielczości full HD i 15 analogowych kamer wideodetekcji. System monitoringu wizyjnego został zintegrowany z istniejącym systemem funkcjonującym w Straży Miejskiej. Podgląd z kamer został również udostępniony w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Podsystem zarządzania transportem publicznym zapewni nadzór i zarządzanie pojazdami komunikacji publicznej, dostarcza narzędzia do planowania, projektowania i zarządzania rozkładami jazdy, zarządzania taborem oraz umożliwia realizacje priorytetów dla pojazdów komunikacji publicznej. W ramach projektu 128 pojazdów floty przewoźnika zostało wyposażonych w autokomputery współpracujące z systemem ITS, a także w wewnętrzne monitory LCD do prezentowania informacji pasażerskiej.

W ramach podsystemu dynamicznej informacji przystankowej na 22 przystankach zostały zainstalowane tablice informacji pasażerskiej (7-wierszowe dwustronne tablice LED o rozdzielczości 104192 pikseli). Tablice te prezentują rzeczywisty czas przyjazdu autobusów, dodatkowo wyposażone zostały w urządzenia do głosowego odczytu informacji o przyjazdach (syntezator mowy) dla osób niedowidzących.

- W wyniku wdrożenia systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym udało się uzyskać poprawę warunków ruchu ulicznego, w tym przede wszystkim skrócenie czasów jazdy pojazdów transportu publicznego (wartość średnia poprawy wyniosła 19,9%) oraz indywidualnego (wartość średnia poprawy wyniosła 37,9%) - poinformował wykonawca systemu ITS Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.