bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2019
  • wyświetleń: 3646

Siedem firm chce budować parking przy Stadionie Miejskim

Siedem firm wyraziło chęć budowy parkingu jednopoziomowego przy Stadionie Miejskim. Najtańsza oferta spółki STRABAG Infrastruktura Południe opiewa na kwotę 2,8 mln złotych.

Teren, na którym powstanie parking - 23.01.2019
Siedem firm chce budować parking przy Stadionie Miejskim · fot. bielsko.info


Spółka STRABAG zadeklarowała wybudowanie parkingu w terminie 105 dni za kwotę 2 mln 815 tys. złotych. Firma z Wrocławia zaoferowała najdłuższy okres gwarancji - 96 dni.

Na nowym parkingu przewidziano 133 miejsca dla samochodów osobowych oraz 10 miejsc postojowych dla samochodów kierowców niepełnosprawnych. Wjazd i wyjazd dla samochodów będzie zlokalizowany od ulicy Rychlińskiego. Przed wjazdem na teren parkingu zostanie zainstalowany punkt poboru biletów parkingowych. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie monitoring wizyjny, oświetlenie i ogrodzenie obiektu. Wykonawca będzie musiał także przebudować ulicę Władysława Broniewskiego.

Parking musi być gotowy w terminie do 105 dni od dnia zawarcia umowy. Miejski Zarząd Dróg wymaga, aby nawierzchnia z kruszywa, pozwalająca na korzystanie z parkingu, oraz oświetlenie obiektu były gotowe do 13 maja. Na czas trwania Mistrzostw Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019 wykonawca nie będzie wykonywał robót.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.