Wiadomości

  • 8 lutego 2019
  • wyświetleń: 8224

W Komorowicach Śląskich nie godzą się na przebieg nowej drogi

Około 100 mieszkańców Komorowic Śląskich przyszło na spotkanie ws. projektu studium - dokumentu, który zawiera kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta. Zgodnie z przewidywaniami temat projektowanej w Komorowicach Śląskich nowej drogi zdominował spotkanie mieszkańców dzielnicy z przedstawicielami Biura Rozwoju Miasta.

studium
W Komorowicach Śląskich nie godzą się na przebieg nowej drogi · fot. komorowice.pl


Zdecydowana większość zebranych pojawiała się, aby wyrazić swój sprzeciw zaproponowanemu przez miasto przebiegowi nowej drogi, która połączy ulicę Mazańcowicką z ulicą Katowicką. Droga, mimo wielu sprzeciwów mieszkańców Komorowic Śląskich, została zaprojektowana przez tereny mieszkaniowe w rejonie ulic Królewskiej i Czeladniczej.

- Cały czas wasza argumentacja jest taka, że to jest droga dla nas. To nie jest droga dla nas, bo my tej drogi w takim przebiegu nie chcemy. Dziewięć lat prosimy, rozmawiamy, błagamy - do was nic nie dociera. Nie wzięliście pod uwagę naszego głosu. Projekt społeczny, który myślmy złożyli, został opluty. My nie mówimy, że nie ma być żadnej drogi, tylko cały czas walczymy o to, żeby ta droga zmieniła przebieg - mówiła Dorota Brandys, mieszkanka ulicy Katowickiej.

studium
W Komorowicach Śląskich nie godzą się na przebieg nowej drogi · fot. komorowice.pl


Alternatywny projekt przygotowany przez mieszkańców zakłada budowę drogi w innym śladzie. Skrzyżowanie nowej drogi z ulicą Warszawską miałoby się znaleźć za obecnym skrzyżowaniem ulicy Warszawskiej z ulicą Królewską w kierunku północnym. Nowa droga miałaby częściowo przebiegać w jarze. To według Biura Rozwoju Miasta wygenerowałoby zdecydowanie wyższe koszty budowy drogi. Projektanci szacują, że mowa o kwocie większej o 8 mln złotych.

Po wyłożeniu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bielska-Białej mieszkańcy będą mogą zgłaszać swoje uwagi. Zostaną one rozpatrzone przez Radę Miejską.

Zapis relacji na żywo:

Loading...


Loading...

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: www.komorowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.