bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2019
  • wyświetleń: 3068

Blisko 200 wolontariuszy chce pracować na MŚ w Bielsku-Białej

Ponad półtora tysiąca osób z Polski i z zagranicy wyraziło chęć wsparcia organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, składając elektroniczny wniosek rekrutacyjny do Programu Wolontariatu PZPN. Do Bielska-Białej napłynęło 198 wniosków. To najmniej spośród wszystkich miast gospodarzy FIFA U-20.

fifa
fot. materiały prasowe


We wrześniu 2018 roku Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nabór kandydatów do Programu Wolontariatu PZPN przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, który spotkał się z bardzo dużym odzewem. Elektroniczne wnioski rekrutacyjne (w liczbie aż 1818 zgłoszeń) przesłało 1683 wolontariuszy. Różnicę tych wyników uzasadnia fakt, iż każdy ochotnik mógł złożyć swoją aplikację do kilku miast. Do Bielska-Białej napłynęło 198 wniosków.

W gronie chętnych do udziału w Programie Wolontariatu PZPN przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zdecydowanie przeważają osoby w wieku 18-24 lata - te wypełniły aż 61% wszystkich wniosków. 35% to osoby w wieku 25-44 lata, a pozostałe 4% to wolontariusze w wieku 45+. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jeden z wniosków został nadesłany przez osobę w wieku 91 lat, co najlepiej pokazuje, że wolontariat nie ma barier wiekowych. “Rywalizację” płci nieznacznie na swoją korzyść rozstrzygnęli panowie, którzy wysłali 51% zgłoszeń, przy 49% aplikacji pań.

fifa
fot. materiały prasowe


Większość zgłoszeń, bo aż 63%, wypełniły osoby spoza Miast Gospodarzy. Wśród nich znaleźli się również kandydaci z zagranicy, m.in. z Ekwadoru, Brazylii, Indonezji, Portugalii, Turcji, Azerbejdżanu, Rosji, czy Zimbabwe. Najdalszym kierunkiem, z którego napłynął wniosek do Bielska-Białej, była Wielka Brytania, oddalona od Polski o ponad 2 000 km.

Językiem obcym, którym włada największa liczba ochotników jest angielski - jego znajomość zadeklarowało 92% osób. W dalszej kolejności uplasowały się języki niemiecki (58%) oraz hiszpański (22%). Wśród pozostałych języków znaleźć można m.in. portugalski, francuski, rosyjski, ukraiński, fiński, czeski, słowacki, a nawet migowy, chiński czy arabski.

fifa
fot. materiały prasowe


Na uwagę zasługują także ciekawostki. Jeśli podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, któryś z ochotników zapomni imienia koleżanki lub kolegi z wolontariatu, najbardziej prawdopodobnym, trafnym strzałem będzie użycie imienia Mateusz lub Ania. To właśnie od osób o tych imionach napłynęło najwięcej zgłoszeń. Wśród kandydatów znalazło się również 111 wegan i wegetarian, a aż 73% aplikujących może pochwalić się posiadaniem prawa jazdy kategorii B.

Rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami, czyli drugi i ostatni etap rekrutacji wolontariuszy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019, zakończą się w lutym. Ostateczna lista osób wybranych do udziału w Programie Wolontariatu PZPN przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostanie ogłoszona wraz z końcem miesiąca. Następnie wolontariusze przystąpią do etapu szkoleń, mających na celu przygotowanie ich do działań turniejowych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.