bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3277

Dzień Konstytucji w Zespole Szkół

Bielscy policjanci, żołnierze, strażacy i strażnicy miejscy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Dzień Konstytucji RP” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy służb mundurowych i mieli okazję z bliska obejrzeć radiowóz, wozy bojowe oraz sprzęt jakiego na co dzień używają mundurowi.

Dzień Konstytucji w Zespole Szkół · fot. Policja


„Rola i znaczenie w państwie Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej” były tematem przewodnim tegorocznej edycji programu, którego celem jest m.in.: zaznajomienie młodzieży z funkcjonowaniem i organizacją państwa polskiego, wspieranie postaw obywatelskich, a zarazem zapoznanie uczniów z organizacją, kompetencjami i funkcjonowaniem służb mundurowych.

Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy na temat roli i znaczenia policji, wojska, straży pożarnej i miejskiej w państwie demokratycznym. Wczoraj w siedzibie szkoły odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom, połączone z sesją popularną-naukową.

Zapoznali się ze specyfiką pracy służb mundurowych i mieli okazję z bliska obejrzeć radiowóz, wozy bojowe oraz sprzęt jakiego na co dzień używają mundurowi.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.