bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2019
  • 7 lutego 2019
  • wyświetleń: 12412

Właściciele opuszczają swoje domy. Dostaną lokale zastępcze

Prezydent miasta powołał zespół ds. pomocy mieszkańcom Bielska-Białej, których lokale mieszkalne w budynkach przy ul. Cieszyńskiej są niezbędne dla realizacji inwestycji. Właściciele nieruchomości otrzymają odszkodowanie i lokale zamienne z zasobów ZGM-u.

cieszyńska
ulica Cieszyńska · fot. MZD Bielsko-Biała


MZD informuje, że prace zespołu koncentrują się obecnie w dwóch obszarach. Jeden dotyczy jak najszybszego zakończenia prac wykończeniowych, w okazanych i zaakceptowanych wcześniej przez właścicieli lokalach zamiennych, drugi dotyczy szybkiej ścieżki umożliwiającej otrzymanie jak najszybciej odszkodowania za przejmowane mieszkania.

MZD, który koordynuje te działania informuje, że odbyło się kilkanaście spotkań z właścicielami mieszkań, w celu okazania im proponowanych lokali zamiennych, informując na jakich warunkach będą mogli w nich mieszkać do końca br., jeśli zajdzie taka potrzeba, jak również jak będą te lokale wykończone na moment przeprowadzki.

- Dzięki dużemu zaangażowania ZGM przygotowano atrakcyjne lokalizacje tych lokali, na które część właścicieli decydowała się już po pierwszym spotkaniu. Część z nich w oświadczeniach poinformowała, że nie będą musieli korzystać z lokali zamiennych - czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Zarówno dla tej grupy, ale również dla wszystkich pozostałych, MZD uzgodnił z Urzędem Wojewódzkim w Katowicach szybką ścieżkę dojścia do wydania przez Wojewodę decyzji o odszkodowaniu, które po zaakceptowaniu kwoty przez właścicieli umożliwią Prezydentowi Miasta Bielska-Białej wypłatę 70% tej kwoty. Pozostałą część właściciele będą mogli otrzymać po uzyskaniu Decyzji ZRID (Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) waloru ostateczności.

ab / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.