bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 3130

Pociągiem będzie można dojechać na narty do Korbielowa

Na tegoroczne ferie zimowe gmina Jeleśnia zdecydowała się na uruchomienie specjalnych połączeń autobusowych kursujących pomiędzy stacją kolejową w Jeleśni a Korbielowem.

Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017
Pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego · fot. bielsko.info


Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka". Autobusy będą skomunikowane m.in. z pociągiem Kolei Śląskich "Ornak" do Zakopanego, który - co warto przypomnieć - w okresie ferii będzie kursował codziennie.

Oprócz pociągów Ornak rozkład jazdy autobusów do Korbielowa uwzględnia również godziny kursowania pociągów Intercity "Oscypek" z Warszawy. Dzięki uruchomieniu dodatkowych połączeń autobusowych podróżni będą mogli szybko i wygodnie dostać się w głąb gminy, by skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. Miłośników sportów zimowych szczególnie zainteresować może ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie.

Zachęcamy podróżnych do zapoznania się z rozkładem jazdy autobusów do Korbielowa i rozważenia takiego kierunku zimowych wypraw. Połączenie pociągu i autobusu na ferie może się okazać tym bardziej atrakcyjne, że z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego dzieci i młodzież w okresie ferii mogą podróżować naszymi pociągami bezpłatnie - również na trasie do Zakopanego.

rozkład
fot. Stowarzyszenie Kolej Beskidzka

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.