bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2012
  • 13 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 8443

Będzie rondo Lecha Kaczyńskiego?

Być może jeszcze wiosną trzy bezimienne ronda w centrum Bielska-Białej zyskają swoich patronów. Aktualnie trwają konsultacje społeczne w sprawie projektu uchwały, w których każdy mieszkaniec może wyrazić swoją opinię.

Rondo, Bielsko-Biała
Prezydenci będą patronami rond w Bielsku-Białej? · fot. ab / bielsko.info


Trzy bezimienne ronda, które powstały obok Galerii Sfera, mogą zyskać patronów. Według przygotowanego projektu uchwały rondo w ciągu ulicy Grażyńskiego nosiłoby nazwę im. Prezydenta Ronalda Reagana, Prezydent Ryszard Kaczorowski patronowałby skrzyżowaniu o ruchu okrężnym u zbiegu ulic Wałowej, Mostowej i Gazowniczej, natomiast rondo przy ulicach Cechowej, Barlickiego oraz Wałowej nosiłoby nazwę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Z propozycją nadania jednemu z rond w centrum miasta imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wyszli bielscy radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek radnych PiS został już pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Nazewnictwa Ulic, Placów, Części Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych działający przy Wydziale Geodezji i Kartografii.

Projekt uchwały przewiduje również nadanie nazwy rondu w Komorowicach Śląskich - skrzyżowanie ulic Mazańcowickiej i Katowickiej, które miałoby nosić nazwę im. Ireny Sendlerowej.

Konsultacje społeczne, których celem jest zebranie opinii i sugestii mieszkańców w przedmiocie projektu nadania nazw rondom, trwają do 15 kwietnia. Uwagi dotyczące projektów uchwały można zgłaszać drogą elektroniczną na adres mapy@um.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.