Wiadomości

  • 4 lutego 2019
  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 11252

[FOTO] W Starym Bielsku grasuje podpalacz? Piąty obiekt w ogniu!

Kilka minut przed godziną 19:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze altany przy ul. Malowany Dworek w Bielsku-Białej. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz mogą znajdować się butle z gazem propan-butan. Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Podejrzewa się podpalenie!

Pożar w Starym Bielsku - 4.02.2019 · fot. sid / bielsko.info


Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, bowiem w chwili dojazdu pierwszego zastępu altana była objęta ogniem. Obiekt spłonął doszczętnie. Po zakończonej akcji gaśniczej ustalaniem przyczyny pożaru zajmie się policja.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy pożar został wywołany celowo. To piąty pożar w odstępie zaledwie półtora miesiąca. Z naszych źródeł wynika, że do pożarów dochodzi w podobnych lokalizacjach jak kilka lat temu. Wtedy podpalacza udało się zatrzymać dzięki współpracy strażaków OSP Stare Bielsko, mieszkańców, dziennikarzy i policji. Okazał się nim 25-letni wówczas mieszkaniec Kóz, który terroryzował nie tylko dzielnicę Stare Bielsko, ale także inne rejony miasta i swoją rodzinną miejscowość. Nie wiadomo czy mężczyzna aktualnie przebywa na wolności.

W imieniu strażaków i policjantów apelujemy o wzmożoną czujność. Bezpośredni numer do dyżurnego KMP w Bielsku-Białej z pominięciem katowickiego oddziału WCPR to (33)812-12-55.

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.