Wiadomości

  • 1 lutego 2019
  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 2607

W Bielsku-Białej staną parkomaty solarne? MZD ogłosił przetarg

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił postępowanie przetargowe na dostawę 55 szt. parkomatów do obsługi strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Zakres postępowania obejmuje również 4-letnią obsługę techniczno-serwisową tych urządzeń. Zgodnie z dokumentacją przetargową dostarczone parkomaty solarne powinny posiadać funkcje, które ułatwią dokonywanie opłat za postój, jak również z tytułu wystawionej opłaty dodatkowej.

Parkomaty na placu Wojska Polskiego - 04.01.2016
Parkomaty na placu Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


MZD wymaga od wykonawcy, aby dostarczone urządzenia były zasilane w sposób autonomiczny tj. za pomocą akumulatora doładowywanego za pomocą paneli solarnych. Parkomaty mają posiadać kolorowy ekran o przekątnej min. 7 cali mający na celu m.in. zapewnienie czytelności wyświetlanych informacji nawet w okresach niedostatecznej widoczności (bez względu na warunki atmosferyczne, porę dnia czy roku).

Urządzenia mają umożliwiać dokonywanie opłat za postój przy pomocy bilonu, a także bezgotówkowo przy użyciu kart płatniczych (stykowo lub bezstykowo), jak i z wykorzystaniem systemu płatności BLIK. Zamawiający chce także, by parkomaty umożliwiały zakup biletu parkingowego z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu, jak i bez konieczności jego podawania. W przypadku kierowców, którzy zakupią bilet parkingowy z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu, będzie możliwe odnalezienie w systemie kopii biletu w formie elektronicznej (w razie jego zgubienia).

Ponadto MZD zaznacza, że urządzenia mają umożliwić wnoszenie opłat dodatkowych w parkomatach na podstawie wystawionych zawiadomień zawierających kod QR. W celu przyśpieszenia uregulowania dopłaty dodatkowej w parkomacie, kod QR można zeskanować w urządzeniu, eliminując tym samym konieczność wprowadzania ręcznie przy użyciu klawiatury numeru zawiadomienia.

W ramach wdrożenia parkomatów w strefie płatnego parkowania nadal będzie można dokonywać opłat poprzez aplikację SkyCash oraz moBILET.

- Dzięki nowemu systemowi zarządzania parkomatami możliwy będzie monitoring wszelkich zdarzeń związanych z pracą urządzeń, co zapewni możliwość szybkiego reagowania na wypadek problemów technicznych utrudniających wnoszenie opłat za postój - zapewnia MZD. - System zarządzania parkomatami zapewni stały dostęp do informacji dotyczących m.in. sprzedanych biletów parkingowych, opłaconych zawiadomień, dokonanych kolekcji bilonu. Dane te pozwolą na skuteczna kontrolę wpłacanych należności za postój.

BM / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.