bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2019
  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 2343

Dzieci z Ukrainy mogą otrzymać rowery. Trzeba przejechać milion km

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza na start akcji Bike Helps, która jest międzynarodowym rozszerzeniem akcji Rower Pomaga.

- Tym razem Wasze rowerowe kilometry zamieniamy na wymarzone rowery dla dzieci z Ukrainy (sierot w trwającej cały czas wojnie). W tym roku - 1 rower to 1 milion rowerowych kilometrów. Pierwsze rowery chcemy rozdać ukraińskim dzieciom już z okazji Dnia Dziecka 2019 roku - informują organizatorzy akcji.

W akcji już bierze udział prawie tysiąc osób z całego świata. Wśród nich są rowerzyści z wszystkich europejskich państw oraz m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii, Meksyku, Tajlandii, Indii, Bangladeszu, Rosji, Japonii, Turcji. Uczestnicy przejechali już prawie 200 tysięcy rowerowych kilometrów.

- Bardzo nas cieszy to, że akcja cieszy się także dużym powodzeniem na świecie, a tym bardziej jestem zadowolony z tego, że udało się nawiązać współpracę z organizacją ukraińską i będziemy mogli pomóc dzieciom/ sierotom wojennym - tłumaczy Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Każdy może pomóc w promocji akcji wysyłając jej ideę do swoich znajomych mieszkających za granicą. Wystarczy dołączyć do akcji za pośrednictwem aplikacji Endomondo.

Partnerami akcji są: Меценати для солдата z Ukrainy oraz Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Rower Pomaga

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.