bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 stycznia 2019
  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 3184

Oszczędnie, zdrowo, ciepło - Ogrzewanie podczerwienią!

Artykuł sponsorowany:

Czy da się ogrzewać pomieszczenia lub przedmioty bez konieczności spalania węgla, gazu lub nieekonomicznego podgrzewania wody w instalacji piecem elektrycznym? Jak najbardziej - odpowiedzią są panele emitujące podczerwień.

uden-s
Zalet takiego rozwiązania jest wiele, a odpowiednio dobrane promienniki podczerwieni sprawiają, że ogrzanie domu może być jednocześnie: komfortowe, oszczędne, bezpieczne i zdrowe.

Wspomniane zastosowania nie ograniczają się do budynków mieszkalnych. Bielskie przedstawicielstwo firmy Uden-S z powodzeniem zainstalowało system w pomieszczeniach stadniny koni oraz w ponad setce budynków o różnej specyfice i funkcji.

Jak to działa?
Podstawą tej rewolucyjnej technologii jest wykorzystanie promieniowania podczerwonego, czyli promieniowania elektromagnetycznego o długości pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Jest ono całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu, co więcej, ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Nieprzypadkowo technologia ta ma zastosowania do ogrzewania inkubatorów dla noworodków.

uden-s4

Jedynym wymogiem dla zastosowania paneli na podczerwień jest dostęp do przyłącza prądowego lub gniazdka elektrycznego 230 V. Znajdują szerokie zastosowanie: w domach oraz mieszkaniach, biurach, halach czy też domkach letniskowych. Mogą być montowane jako stały system lub dodatkowe źródło ciepła.

Urządzenia, estetyczne i wyjątkowo łatwe w montażu, zmieniają energię elektryczną w promieniowanie podczerwone. Powstające podczas tego procesu ciepło absorbowane jest przez ściany, sufit, podłogę, przedmioty, także ludzkie ciało. Następnie jest ono oddawane do otoczenia i odbijane w różnych kierunkach, co zapewnia szeroki kąt jego rozprzestrzeniania się. Tak skumulowane ciepło utrzymuje się w pomieszczeniu znacznie dłużej niż w przypadku konwencjonalnych systemów opierających się na ogrzewaniu powietrza, które się szybko oziębia i nie posiada nośności cieplnej.

uden-s1

Zalety ogrzewania na podczerwień:
BEZPIECZNA EKOLOGICZNA TECHNOLOGIA WYSOKA WYDAJNOŚĆ GRZEWCZA DOBROCZYNNY WPŁYW NA ZDROWIE NISKIE KOSZTY INSTALACJI/ŁATWY MONTAŻ WYSOKI KOMFORT UŻYTKOWANIA POPRAWA JAKOŚCI POWIETRZA ŁATWA KONTROLA TEMPERATURY W POMIESZCZENIU.

Od trzech lat nowoczesne panele podczerwieni, renomowanego producenta UDEN-S, są dostępne w Bielsku-Białej. W zależności od mocy i typu, cena najpopularniejszych paneli waha się od 200 do 800 zł. W ofercie dostępne są urządzenia w różnych kolorach i z różnych materiałów np. ceramiczno-granitowe zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych wnętrz i jednocześnie stanowiły ich ozdobę. Konsultanci w bielskim salonie wykonują na rzecz klientów bezpłatne projekty pod kątem indywidualnych potrzeb. Usługa obejmuje także wycenę.

uden-s3


Szczegóły oferty UDEN-S znajdą Państwo na stronie firmy oraz w siedzibie jej przedstawicielstwa w Bielsku-Białej przy ul. 1 Maja 9 (tel. +48 732 955 799).