bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2019
  • 3 lutego 2019
  • wyświetleń: 4184

W obrębie Bielska-Białej powstanie nowy gazociąg

Końcem ubiegłego roku GAZ-SYSTEM podpisał umowę na projekt budowlany gazociągu Skoczów - Komorowice - Oświęcim. Nowy gazociąg będzie miał długość ok. 53 km, a jego trasa przebiegnie przez województwo śląskie i małopolskie.

W związku aktualizacją mapy do celów projektowych dla inwestycji pn. „Gazociąg wysokiego ciśnienia DN500 MOP 8,4 MPa relacji Skoczów - Komorowice - Oświęcim” w ramach umowy zawartej z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Firma MGGP S.A. będzie prowadzić prace geodezyjne do kwietnia 2019 roku, wzdłuż trasy projektowanego gazociągu tj. w obrębach: Międzyrzecze Górne, Hałcnów, Wapienica, Stare Bielsko, Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie.

Warto dodać, że w efekcie prowadzonych wcześniej prac planistycznych GAZ-SYSTEM uzyskał już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji, a także decyzje o ustaleniu jej lokalizacji wydane przez wojewodów: śląskiego i małopolskiego. Trasa projektowanego gazociągu przebiegnie przez gminy: Skoczów, Jasienica, Bielsko-Biała, Bestwina i Wilamowice na terenie woj. śląskiego oraz Kęty i Oświęcim w woj. małopolskim.

- Kolejną inwestycją realizowaną w tym rejonie będzie budowa odcinka gazociągu z Oświęcimia do Tworznia i połączenie go z aktualnie budowanymi gazociągami w ramach korytarza gazowego Północ - Południe. Taka rozbudowa infrastruktury wpłynie korzystnie na stabilność systemu przesyłowego i zwiększy możliwość dostaw gazu do odbiorców Podbeskidzia - podkreśla Artur Zawartko, wiceprezes GAZ-SYSTEM.

Uzyskanie pozwolenia na budowę gazociągu zaplanowane jest w I połowie grudnia 2019 r.

BM / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.