bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3822

Prowadził samochód mając blisko 2,5‰, zatrzymał go policyjny emeryt

Blisko 2,5 promila alkoholu wykazało badanie 56-letniego kierowcy fiata doblo. Sprawca został zatrzymany wczoraj po południu na bielskiej ul. Goleszowskiej przez policyjnego emeryta. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed 17.00 w Bielsku-Białej na ul. Goleszowskiej. Policyjny emeryt zauważył kierowcę fiata doblo, który jechał zygzakiem i wjeżdżał na krawężniki. Kierujący trzykrotnie pokonał rondo, po czym zgasł mu samochód. Świadek cały czas jechał za nim. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, wykorzystał moment, gdy kierujący fiatem zatrzymał swój samochód. Podbiegł do niego i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie wezwał na miejsce patrol z drogówki.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 56-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu teraz do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

BM / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.