bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4052

Foto-dnia: Tym oddychamy - zła jakość powietrza w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Piękny słoneczny dzień, a mimo to trudno o przejrzystość ze względu na wszechobecny smog. Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega, że dziś jakość powietrza będzie dostateczna lub zła.

Tym oddychamy
Tym oddychamy - zła jakość powietrza w Bielsku-Białej · fot. Dron Media - Szkolenia VLOS/Aerial Productions


Powyższe zdjęcie zostało wykonane z drona z wysokości około 100 metrów. Jest to widok od strony ulicy Żywieckiej w kierunku Dębowca / Szyndzielni. Niestety, z takim powietrzem zmagamy się w zimowe dni, kiedy nie ma wiatru.

I tak, w poniedziałek, 28 stycznia wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 na stacji w Bielsku-Białej o 20%. We wtorek, 29 stycznia, czujniki wskazywały, że jakość powietrza była dobra.

Natomiast w środę, 30 stycznia jakość powietrza dla stężeń średniodobowych na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie dostateczna, lokalnie jakość powietrza będzie zła. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

Bieżące wyniki pomiarów z poszczególnych czujników można śledzić w naszym alercie smogowym.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj