bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2919

Młodzi mężczyźni grozili bronią i zmuszali 40-latka do wydania 1000 zł

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji oraz mundurowi z komisariatu w Szczyrku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o wymuszenie rozbójnicze. Napastnicy zaatakowali 40-latka. Grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca złotych. Sprawcy są już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

policja, zatrzymanie, areszt
fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w Wilkowicach na ul. Wyzwolenia. Dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali na ulicy 40-latka. Grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca zł (rzekomego długu w wysokości 300 zł wraz z odsetkami, który zaciągnął u jednego z nich). Sprawcy pobili pokrzywdzonego i rzucili się do ucieczki.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci chwilę później zatrzymali obu napastników. W czasie ich przeszukania odnaleźli broń gazową. Zabezpieczona broń zostanie wkrótce przesłana do dalszych badań balistycznych. Zatrzymany 27-latek i jego 31-letni wspólnik zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości byli oni już notowani za podobne czyny.

BM / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.