bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7085

Nabór do szkół podstawowych - jakie zasady obowiązują?

Miejski Zarząd Oświaty przedstawia zasady naboru do szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała na rok szkolny 2019/2020.

Zapisy do szkół obwodowych

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły, w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz dostępny na stronie naborowej, wydrukuje go i wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży w sekretariacie szkoły obwodowej. W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Zapisy do szkół obwodowych rozpoczynają się 1 kwietnia o godz. 9.00 i trwają do 30 kwietnia do godz. 15.00 pod adresem: www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Zapisy do szkół pozaobwodowych

Jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybiorą szkołę poza obwodem - dzieci biorą udział w procesie rekrutacyjnym. Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie maksymalnie do trzech wybranych szkół, układając własną listę preferencji. W układaniu tej listy nie bierze się pod uwagę szkoły obwodowej. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Rodzice/ prawni opiekunowie składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miejską w Bielsku-Białej.

Rekrutacja do szkół pozaobwodowych odbywa się tylko w przypadku wystąpienia w tych szkołach wolnych miejsc. Rozpoczyna się 1 kwietnia o godz. 9.00 i trwa do 30 kwietnia do godz. 15.00 pod adresem: www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl

Szczegóły na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Oświaty.

BM / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.