bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5304

Dron znów w akcji. Tym razem nie stwierdzono nieprawidłowości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Po raz drugi Straż Miejska w Bielsku-Białej razem z firmą Flytronic przeprowadziła analizy dymu z palenisk na terenie Bielska-Białej za pomocą drona.

Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019 · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Kontrole odbyły się 22 stycznia na terenie Hałcnowa i Komorowic Krakowskich. Łącznie dron dokonał 20 analiz dymu. W czerech przypadkach dokonano czynności kontrolnych w kotłowni przy udziale właścicieli nieruchomości.

- W trakcie pracy urządzenia polegającej na analizie składu dymu wydobywającego się z komina nieruchomości stwierdzono duże natężenie cząstek pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 wynikające ze stosowania dopuszczonych paliw lub nieodpowiedniej metody spalania węgla lub drewna. W trakcie badań nie stwierdzono stosowania paliw zabronionych "Uchwałą antysmogową" oraz spalania odpadów - poinformował Grzegorz Gładysz, komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej.

Współpraca z firmą Flytronic zakłada 10 dni operacyjnych drona. Wspólne kontrole z dronami Flytronic S.A, Straż Miejska w Bielsku-Białej będzie prowadzić do 31.03.2019 r.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj