bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1796

Pielgrzymi z naszej diecezji na Światowych Dniach Młodzieży

22 pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej brało udział w powitaniu papieża Franciszka w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Panamie.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie
Światowe Dni Młodzieży w Panamie · fot. ks. Andrzej Wołpiuk


- Niesamowite chwile. Niezwykłe słowa przesłania papieża Franciszka do młodych. Zostawił w głowie i sercu wiele myśli - podsumowuje pierwsze spotkanie z Franciszkiem w ramach ŚDM w Panamie ks. Andrzej Wołpiuk, jeden z 22 pielgrzymów diecezji bielsko-żywieckiej modlących się z młodzieżą całego świata w Panama City. Zdaniem kapłana, Franciszek „zostawił w głowie i sercu wiele myśli”, dlatego potrzeba ciszy, aby "wydały owoc".

W pierwszym spotkaniu papieża Franciszka z uczestnikami ŚDM na Cinta Costera w Panamie, 24 stycznia 2019 r., wzięło udział 350 tys. osób. Oprócz zarejestrowanych uczestników ŚDM, w spotkaniu licznie uczestniczyli mieszkańcy Panamy.

W swych pierwszych słowach skierowanych do młodzieży, zebranej na wybrzeżu Oceanu Spokojnego w Panamie, Ojciec Święty wezwał do stawania się prawdziwymi mistrzami i budowniczymi kultury spotkania.

Papieża powitały pary młodych reprezentujących różne kontynenty. Ich słowom prezentacji towarzyszył barwny korowód flag państw, z których przybyli do Panamy uczestnicy 34. Światowego Dnia Młodzieży. Pojawili się znani panamscy sportowcy z flagą swej ojczyzny. Za nimi para młodych złożyła Franciszkowi dar - stułę uszytą według wzorów indiańskich.

Młodzi ludzie z czterech różnych krajów Ameryki Łacińskiej przybliżyli papieżowi i wszystkim zebranym postaci świętych patronów obecnych Światowych Dni Młodzieży - świętych Jana Pawła II i Jana Diego oraz świętych Marcina de Porresa i Różę z Limy, a także św. Jana Bosko, bł. s. Marii Romero i świętych Oskara Arnulfa Romero i Józefa Sancheza del Río.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.