bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2019
  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2573

Wyjazdowe posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. kopalni

Za nami:

W Bielsku-Białej odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 stycznia w Klubie Miasto w godz. 16.30 - 18.00.

kopalnia krupiński
Kopalnia Krupiński w Suszcu · fot. bielsko.info


Na spotkanie zaprasza poseł Jacek Wilk - przewodniczący i założyciel Zespołu Parlamentarnego ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, który wspólnie z ekspertami z dziedziny górnictwa propaguje wykorzystanie nowoczesnych technologii mając na względzie wielkie możliwości rozwoju dla polskiego górnictwa i Śląska.

Na spotkaniu zostanie poruszony temat kopalni Krupiński w Suszczu k. Pszczyny, która została postawiona w stan upadłości i przeznaczona do likwidacji, mimo że ma dostęp do jednych z największych w Polsce zasobów węgla kamiennego.

- Naprzeciw potrzebom polskiego górnictwa i kopalni węgla kamiennego wychodzą nowoczesne technologie związane z podziemnym zgazowaniem węgla, a także technologie służące wytwarzaniu syntetycznych paliw płynnych z węgla kamiennego. Oznacza to nieprawdopodobne możliwości i nadzieje dla polskiego górnictwa, ponieważ znakomicie nadaje się do przetwarzania węgla zlokalizowanego poniżej poziomu 1200 m, a więc tych pokładów węgla kamiennego, których wydobycie w obecnym stanie technicznym jest nieopłacalne - czytamy w zapowiedzi spotkania.

Posiedzenie jest otwarte. Nie obowiązują zapisy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.