bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2282

Sprawcy przemocy domowej spędzą w areszcie najbliższe miesiące

Aż trzech sprawców przemocy domowej zatrzymali w ostatnim czasie policjanci z komisariatu w Jasienicy. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Bielski sąd - na wniosek śledczych - podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Pierwszy ze sprawców - 29-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Jasienica został zatrzymany przez policjantów po kolejnej awanturze, którą wszczął z najbliższymi. Nietrzeźwy mężczyzna wszczął kłótnię ze swoją ciężarną żoną, w czasie której pobił ją i uderzał jej głową o podłogę. W obronie kobiety stanął krewny, któremu napastnik groził śmiercią.

Po zdarzeniu sprawca wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Domownicy, w czasie szarpaniny ze sprawcą, zdołali wyjąć kluczyki ze stacyjki. Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodziną, gróźb karalnych oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny z zatrzymanych sprawców - 35-letni mieszkaniec Jaworza, podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją 70-letnią matką i 44-letnim bratem. Sprawca znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których popychał, szarpał i zakłócał spoczynek nocny, a także wyzywał słowami wulgarnymi swoją matkę i brata. W czasie kłótni pobił brata i groził mu pozbawieniem życia. Kilka dni temu zatrzymany opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę ponad roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad członkami rodziny. Zatrzymany przez policjantów 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty.

Tego samego dnia w Jasienicy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 69-letnią matką oraz partnerką. Sprawca wszczynał awantury pod wpływem alkoholu, w czasie których naruszał nietykalność cielesną kobiet i groził im śmiercią. Niszczył przedmioty domowego użytku. Ukradł też biżuterię o wartości 2 tys. zł należącą do partnerki.

Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury i sądu. Bielski sąd - na wniosek śledczych - podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.