bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3319

[ZDJĘCIA] Ekumeniczne spotkanie duchownych i władz Bielska-Białej

Biskupi oraz duchowni Kościołów katolickiego i ewangelickiego spotkali się 24 stycznia 2019 r. z władzami Bielska-Białej i radnymi. Do bielskiego ratusza przybyło około 20 księży z parafii diecezjalnych i zakonnych z terenu Bielska-Białej.

Ekumeniczne spotkanie duchownych i władz Bielska-Białej - 24.01.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego do bielskiego Ratusza przybyli biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, biskup senior Tadeusz Rakoczy, biskup pomocniczy Piotr Greger i proboszczowie parafii katolickich w Bielsku-Białej i okolicach.

Obecni byli też przedstawiciele miejscowych parafii ewangelicko-augsburskich ze zwierzchnikiem diecezji cieszyńskiej tego Kościoła biskupem Adrianem Korczago oraz jego poprzednikiem w sprawowaniu tej funkcji Pawłem Anweilerem.

Noworoczne życzenia władzom miasta złożyli biskupi - katolicki i ewangelicki. Księża i radni miejscy podzielili się opłatkiem. Duchowni po raz pierwszy spotkali się z członkami Rady Miasta obecnej kadencji. Obecny był także Jacek Krywult, któremu podziękowano za wieloletnią prezydenturę w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.