bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1661

Pożyczka bez zaświadczeń, a do tego przez internet? Teraz to możliwe

Materiał partnera:

Pożyczki bez zaświadczeń online mogą okazać się dobrą alternatywą dla kredytów. Co warto o nich wiedzieć?

silnet


Rozbudowane procedury, konieczność zebrania sporego kompletu dokumentów, długi czas na rozpatrzenie wniosku i duży odsetek decyzji odmownych… To tylko niektóre z problemów, na które należy przygotować się przy staraniach o kredyt bankowy. Nic więc dziwnego, że wielu klientów szuka alternatywnych form finansowania, swoją uwagę kierując w stronę oferty firm z sektora pozabankowego.

W tym segmencie rynku pożyczki bez zaświadczeń przez internet nie należą do rzadkości, a ich popularność stale rośnie. Dzieje się tak z wielu powodów. Przewaga chwilówek nad kredytami wbrew pozorom wcale nie sprowadza się tylko do mniejszych wymagań ze strony pożyczkodawcy. To też rozwiązanie dla klientów ceniących sobie wygodę, szybkość i atrakcyjne promocje. Jak jednak dotrzeć do najlepszych pożyczek? Kto je otrzyma?

Jak szukać pożyczek bez zaświadczeń przez internet?Najprostszy sposób na dotarcie do korzystnych pożyczek to skorzystanie z internetowej porównywarki pożyczek Chwilowo. Tego typu aplikacje zbierają duże ilości ofert i zestawiają je ze sobą na jednej stronie. Dzięki temu użytkownik może nie tylko szybko zorientować się, co w danej chwili proponują nam firmy pożyczkowe i wśród różnych pożyczek wybrać tę, która jest dla niego najbardziej opłacalna.
Każda oferta zawiera informacje o maksymalnym okresie kredytowania, najwyższej możliwej kwocie, warunkach umowy i dostępnych promocjach. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te ostatnie, bo niektóre firmy mają oferty specjalne dla nowych klientów. W ich ramach można pożyczyć pieniądze bez odsetek lub skorzystać z niższego oprocentowania.

Jak wziąć pożyczkę bez zaświadczeń online?Z poziomu porównywarki np. moneystore jednym kliknięciem można przejść na stronę pożyczkodawcy, na której także złożymy wniosek. Cała procedura nie jest skomplikowana i trwa tylko kilka minut. W formularzu należy podać interesującą nas kwotę oraz okres kredytowania, nasze dane osobowe, a także odpowiedź na pytania o źródło dochodów oraz numer konta bankowego.

Kolejny krok to weryfikacja tożsamości. By zabezpieczyć się próbami wyłudzeń ze strony osób posługujących się wykradzionymi danymi osobowymi, firmy pożyczkowe stosują dwie metody. Pierwsza to przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę - na przykład grosz lub złotówkę. Drugi sposób to zaś skorzystanie z aplikacji łączących się z kontem bankowości elektronicznej i pobierających z niego dane wnioskującego. Przykłady takich narzędzi to Instantor, KontoConnect, Szybka Identyfikacja lub Kontomatik.

Kto nie otrzyma pożyczki bez zaświadczeń przez internet?To, że pożyczkodawcy z sektora pozabankowego nie wymagają zaświadczeń o dochodach, nie oznacza, że finansowanie otrzyma każdy klient. Na przyznanie pożyczki nie powinny liczyć osoby bez stałego źródła zarobków (choć firmy honorują umowy cywilno-prawne i świadczenia socjalne. Przeszkodą może być też wiek. Chwilówki nie otrzymają niepełnoletni (a w niektórych firmach - także klienci poniżej 21 pierwszego roku) i osoby w podeszłym wieku.

Większość firm pożyczkowych nie akceptuje wniosków złożonych przez osoby zadłużone. By sprawdzić historię kredytową potencjalnego klienta, korzystają z baz Biura Informacji Kredytowej oraz różnej biur informacji gospodarczej.