bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1339

Wypożyczenie samochodu bez kaucji - czy w Katowicach jest to możliwe?

Materiał partnera:

W Katowicach tak jak w innych dużych miastach w Polsce rynek wypożyczalni samochodów kwitnie, zależy to głównie od tego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych takimi usługami. Najważniejszymi kwestiami jeśli chodzi o wynajęcie auta jest cena i jakość świadczonych usług, dzięki którym wiemy że dana firma jest rzetelna. Dlatego warto pochylić się nad ofertami głębiej, aby wybrać najkorzystniejszą dla nas.

silnet


Auta bez kaucji KatowiceJeśli chodzi o kaucje pobieraną przez wypożyczalnie jest ona pojęciem umownym, jedne firmy biorą zadatek, drugie nie. Z punktu widzenia wypożyczalni samochodów kaucja jest dla nich zabezpieczeniem przed nielojalnymi klientami. Czy można wypożyczyć samochód bez kaucji na Śląsku? Część z tych firm, którym zależy na ilości klientów rezygnuje z pobierania wpłaty, gdyż wielu klientów po prostu rezygnuje z usług gdy jest mowa o kaucji. Ci którzy pozostają przy kaucjach pieniądze do czasu oddania samochodu lokują na koncie, gdy po zwrocie auta wykazują jakieś nieprawidłowości typu uszkodzone części lub brudna tapicerka pobierają część kaucji na pokrycie szkód. Jedną z firm nie pobierających zadatku na Śląsku jest Carfree.

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów?Każda wypożyczalnia samochodów Katowice rządzi się swoimi prawami, dlatego trzeba skonsultować się z właścicielem odnośnie ceny wypożyczenia, obecności kaucji i czy obowiązuje konkretny limit kilometrów oraz to w którym momencie mija doba, aby nie płacić za kolejną przy spóźnieniu się z oddaniem auta. Od kwestii prawnej warto wiedzieć, że przy wypożyczaniu samochodu trzeba okazać się ważnym dowodem tożsamości i prawem jazdy z rocznym doświadczeniem oraz kompetentnym do modelu samochodu który chce się wypożyczyć. Później w zależności od regulaminu wypożyczalni obowiązuje granica wiekowa dolna na mniejsze samochody jest to wiek 20-21, na większe samochody 24-25 i górna do lat 70.

Wypożyczanie aut KatowiceKolejnym przepisem jest także posiadanie ważnej karty kredytowej, która świadczy o rzetelności i posiadaniu konta bankowego. Powinnością klienta jest także zatankowanie samochodu do pełna przed oddaniem go.