bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1713

Włamywali się do altanek

Policjanci rozbili złodziejską szajkę. Dwaj zatrzymani bielszczanie mają na swoim koncie szereg włamań do altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Smolnej. Obaj za przestępstwa te odpowiadają jako recydywiści. Grozi im do 10 lat za kratami.

Dwaj 29-letnie rabusie wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku przestępstwa. Mundurowi zatrzymali ich po krótkim pościgu. Odzyskali też znaczną część zrabowanych przez nich rzeczy. Szybko ustalono, że sprawcy włamali się aż do dwudziestu altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Smolnej w Bielsku-Białej.

Ich łupem padło wyposażenie altan, narzędzia ogrodnicze, artykuły spożywcze i alkohol. Jak oszacowano spowodowali szkody w wysokości od 600 - 1000 złotych.

W przeszłości obaj byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden z nich opuścił zakład karny zaledwie pół roku temu po trzyletniej odsiadce. Jego kolega w więzieniu spędził ponad dwa lata. Na wolność wyszedł w grudniu 2010 roku.

Obaj zatrzymani ze przestępstwa te odpowiadają jako „recydywiści” - w warunkach, tzw. powrotu do przestępstwa, za co grozi im do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.