bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1986

Radna PiS-u chce całkowitego zakazu puszczania fajerwerków w mieście

Barbara Waluś, radna klubu Prawo i Sprawiedliwość, zwróciła się do prezydenta miasta z wnioskiem o rozważenie wprowadzenia całkowitego zakazu "puszczania petard" na terenie Bielska-Białej.

Dni Bielska-Białej: pokaz sztucznych ogni - 1.06.2018
Dni Bielska-Białej: pokaz sztucznych ogni - 1.06.2018 · fot. naddachami.pl


Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radna Barbara Waluś wyraziła zadowolenie, że prezydent Jarosław Klimaszewski, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej na stronie Urzędu Miejskiego, postanowił o rezygnacji z pokazów sztucznych ogni w trakcie imprez organizowanych przez miasto.

- Zakaz nie rozwiąże sprawy puszczania petard na terenie miasta jak nie będzie on całkowity i powszechny. Dopiero wtedy z ulgą odetchną mieszkańcy i zwierzęta, a zaoszczędzone pieniądze mogą być przekazane na jakiś szlachetny cel - argumentowała radna.

Prezydent oznajmił, że urzędnicy analizują czy prawo dopuszcza wprowadzanie takiego zakazu. - Obywatele mają swoje wolności i możemy zrobić wszystko, co tych wolności nie ogranicza - zaznaczył Jarosław Klimaszewski.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.